731 851 988 - Zadzwoń, skutecznie pomożemy!

Deratyzacja

Deratyzacja Bydgoszcz i okolice

Deratyzacja, inaczej odszczurzanie to proces mający na celu zwalczanie szkodliwych gryzoni. Są to najczęściej szczury i myszy, ale termin odnosi się również do walki z kretami, tchórzami, kunami czy łasicami.

Obecność gryzoni stanowi realne zagrożenie dla ludzi – nie tylko wykradają resztki jedzenia zanieczyszczając przy tym otoczenie swoimi odchodami i sierścią, ale przenoszą szereg pasożytów i bakterii, które wywołują groźne dla człowieka choroby (m.in. gorączka krwotoczna z zespołem nerkowym, szczurza gorączka, choroba Weila, histoplazmoza, hymenolepioza, dżuma i tyfus plamiasty). Dodatkowo myszy i szczury powodują mnóstwo szkód gospodarczych – za pomocą silnych siekaczy podgryzają fundamenty, uszkadzają urządzenia i maszyny produkcyjne, niszczą instalację elektryczną, telekomunikacyjną czy wodno-kanalizacyjną. Charakterystyczną cechą niemal wszystkich gryzoni jest błyskawiczne rozmnażanie, toteż kroki w celu ich zwalczania należy pojąć możliwie szybko.

Zadzwoń i dowiedz się więcej 795 904 723

Deratyzacji dokonuje się za pomocą pułapek np. żywo-łownych lub sprężynowych i jest to tzw. metoda niechemiczna. W przypadku, gdy wykorzystywany jest środek w postaci pestycydu, trutki lub antykoagolantu, wówczas mówi się o deratyzacji chemicznej. Dobór odpowiedniej metody uzależniony jest oczywiście od gatunku szkodnika i miejsca, w którym deratyzacja ma być przeprowadzona.

Deratyzacji poddawane są zarówno prywatne mieszkania i domy jednorodzinne, jak i hotele, szkoły, urzędy czy zakłady przemysłowe. Pod szczególnym nadzorem powinny się znajdować miejsca, w których przechowuje się lub przetwarza żywność – lokale gastronomiczne, sklepy i supermarkety, restauracje. Warto wspomnieć, że zgodnie z Ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi, obowiązek zwalczania gryzoni, szkodników i insektów spoczywa na każdym właścicielu lub zarządcy nieruchomości.

Zdarzają się sytuacje, kiedy w walce z populacją myszy, szczurów czy innych gryzoni nie wystarczą środki dostępne na rynku. Wówczas niezbędna będzie specjalistyczna pomoc.

Od lat zajmujemy się przeprowadzaniem deratyzacji na terenie całego województwa kujawsko – pomorskiego (zarówno w dużych miastach, jak Bydgoszcz i Toruń, ale także w mniejszych, okolicznych miejscowościach). Nie tylko skutecznie zwalczamy gryzonie, ale także zabezpieczamy budynki przed ich kolejnym pojawieniem się – pomożemy Państwu podjąć odpowiednie działania profilaktyczne.

Zadzwoń i dowiedz się więcej 795 904 723