Ozonowanie – dezynfekcja ozonem

Dezynfekcja Bydgoszcz Cena – Ozonowanie

Ozonowanie jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji bez wykorzystania środków chemicznych – pozwala dokładnie oczyścić pomieszczenie z większości chorobotwórczych drobnoustrojów, jak bakterie, wirusy, grzyby i pleśń. Ozon doskonale usuwa także nieprzyjemne zapachy, np. farby po remoncie, klejów, spalenizny, dymu tytoniowego, czy nieprzyjemnej woni w miejscu śmierci.

Ozonowanie polega na rozprowadzeniu w pomieszczeniu ozonu pomocą odpowiedniego generatora. Ozon w czasie rozkładu uwalnia cząsteczki tlenu, które wchodzą w reakcję ze szkodliwymi związkami i patogenami (utleniają je i rozkładają na prostsze czynniki). W efekcie niebezpieczne drobnoustroje zostają zneutralizowane.

Zadzwoń i dowiedz się więcej 795 904 723

Ozonowanie jest usługą stosowaną regularnie w miejscach, które wymagają wysokiego standardu sanitarnego, jak szpitale, gabinety zabiegowe, lekarskie i przychodnie. Bezwzględnie należy je przeprowadzić również w miejscach skażenia chemicznego lub biologicznego (np. w miejscu, gdzie przebywali chorzy). Metodę jednak (ze względu na jej bezpieczeństwo i skuteczność) można stosować we wszystkich pomieszczeniach – podczas dezynsekcji biur, hal, magazynów, zakładów produkcyjnych, hoteli, mieszkań, basenów a nawet samochodów i środków publicznego transportu.

Jako firma zajmująca się dezynfekcją na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (Bydgoszcz, Toruń ale także mniejsze miejscowości) w swojej ofercie posiadamy usługę ozonowania. Cena dezynfekcji z wykorzystaniem metody ozonowania jest ustalana indywidualnie w zależności od kilku kryteriów:

  • kubatura, czyli objętość obiektu/ budynku/ pomieszczenia poddawanego ozonowaniu, która ma wpływ na ilość i moc generatorów, a także czas trwania samego procesu. Cena ozonowania będzie inna dla mniejszych i większych powierzchni.
  • czas ozonowania – jest oczywiście zależny od wielkości pomieszczenia – żeby ozonowanie przyniosło oczekiwany skutek, ozon musi wypełnić całe pomieszczenie i to we właściwym stężeniu, co wymaga odpowiedniego czasu. Minimalny czas ozonowania dla niewielkich pomieszczeń to kilkadziesiąt minut, do godziny. Koszt ozonowania będzie uzależniony od czasu, jaki zajęła usługa;
  • ilość przeprowadzanych zabiegów – są sytuacje wymagające dwu, a nawet trzykrotnego ozonowania np. w pomieszczeniach zagrzybionych lub miejscach, w których doszło do pożaru czy śmierci;

Zadzwoń i dowiedz się więcej 795 904 723

Jeśli potrzebujesz dezynfekcji w postaci ozonowania na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę.