731 851 988 - Zadzwoń, skutecznie pomożemy!

Dezynsekcja

Dezynsekcja Bydgoszcz i okolice

Dezynsekcja to termin określający szereg działań mających na celu likwidację szkodliwych owadów. Mowa tu przede wszystkim o gatunkach pasożytujących w środowisku człowieka, jak muchy, pluskwy, karaluchy, prusaki, pchły, wszy, ale również mrówki, osy czy szerszenie (a także ich larwy i formy przetrwalnikowe). Owady te przyczyniają się do niszczenia produktów spożywczych, przenoszą chorobotwórcze drobnoustroje, mogą boleśnie kąsać, a często stanowią realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzi i zwierząt. Na inwazję owadów narażone są nie tylko mieszkania w blokach i samodzielne gospodarstwa domowe, ale również hotele, magazyny, sklepy spożywcze, hale produkcyjne, czy zakłady gastronomiczne. W zależności od gatunku owadów, miejsca ich występowania oraz wielkości i stadium rozwoju populacji stosuje się różne metody dezynsekcji:

  • mechaniczne jak odkurzanie, wyłapywanie, wytrzepywanie;
  • fizyczne, które polegają na wykorzystaniu właściwości fizycznych wody np. gorącej pary wodnej, czy suchego lodu;
  • chemiczne – opierające się na stosowaniu chemicznych środków owadobójczych;
  • biologiczne – polegające na wykorzystaniu innych organizmów żywych.

Zadzwoń i dowiedz się więcej 795 904 723

O ile przeprowadzenie dezynsekcji w prywatnym lokalu (mieszkanie, dom) pozostaje indywidualną decyzją właściciela, o tyle firmy i przedsiębiorstwa szczególnie z branży spożywczej są wręcz zobowiązane do zadbania o bezpieczeństwo sanitarne swoich pracowników i klientów – m.in. Ministerstwo Zdrowia wymaga utrzymania odpowiedniej higieny, w tym dokonania dezynsekcji w przypadku pojawienia się szkodliwych owadów.

Oczywiście nie wszystkie przypadki pojawienia się owadów wymagają skorzystania z profesjonalnych usług. Jednak walka z insektami może być uciążliwa, a na pewno wymaga cierpliwości i czasu i dlatego warto się z nami skontaktować.

Jesteśmy firmą specjalizującą się w likwidacji szkodliwych owadów i działamy na terenie całego województwa kujawsko – pomorskiego, nie tylko w dużych miastach jak Bydgoszcz i Toruń, ale też okolicznych miejscowościach. Naszym klientom oferujemy nowoczesne, ale przede wszystkim skuteczne metody dezynsekcji – dysponujemy odpowiednim sprzętem i silnymi środkami owadobójczymi, które poradzą sobie z dorosłymi osobnikami, gniazdami i jajami, a przy tym stosujemy szereg zasad bezpieczeństwa. Gwarantujemy dyskrecję, wysoką jakość świadczonych usług i atrakcyjne ceny.

Zadzwoń i dowiedz się więcej 795 904 723