Odpluskwianie – dezynsekcja przeciw pluskwom

Dezynsekcja Bydgoszcz Cena – Odpluskwianie

Pluskwy domowe (inaczej pluskwy łóżkowe) to owady pasożytujące głównie na człowieku (żywią się krwią). Żerują wyłącznie nocą, najczęściej w kilkudniowych odstępach, a w ciągu dnia przebywają w trudnodostępnych kryjówkach, toteż zauważenie ich jest praktycznie niemożliwe. O ich obecności dowiadujemy się dopiero na podstawie śladów po ukąszeniach, które swędzą, są zaczerwienione i mogą stanowić uciążliwy problem. Pluskwy rozmnażają się błyskawicznie i są wyjątkowo odporne na wiele substancji chemicznych. Dlatego pomoc profesjonalnej firmy zajmującej się likwidacją tych konkretnych insektów zazwyczaj okazuje się niezbędna.

Zadzwoń i dowiedz się więcej 795 904 723

Dezynsekcja pluskiew to zabieg zwany odpluskwianiem. Wśród metod stosowanych podczas jego przeprowadzania wyróżnia się najczęściej:

  • oprysk, który polega na rozprowadzeniu odpowiednio stężonego środka owadobójczego za pomocą opryskiwacza;
  • opylanie, kiedy trująca dla pluskiew substancja przybiera postać suchego proszku;
  • zamgławianie ULV, w którym wykorzystuje się zimną mgłę ze środkiem owadobójczym;
  • gazowanie, kiedy trujące dla pluskiew „opary” rozprowadzane są za pomocą np. świec dymnych.

Jako firma specjalizująca się w dezynsekcji, zajmujemy się również odpluskwianiem. W procesie tym stawiamy przede wszystkim na dokładność – jeśli pluskwy, ich gniazda i jaja nie zostaną bezwzględnie usunięte, problem szybko powróci.

Cena za dezynsekcję pluskiew jest wyliczana indywidualnie na podstawie kilku kryteriów, np.:

  • liczebność i stadium rozwoju pluskiew – owady (a zwłaszcza ich postaci larwalne) są odporne na wiele substancji chemicznych – niektóre preparaty zadziałają wyłącznie na dorosłe osobniki. W takim wypadku najlepiej sprawdza się łączenie różnych metod dezynsekcji. Koszt odpluskwiania będzie też zależny od stosowanej metody.
  • wielkość, ilość i rodzaj dezynfekowanych powierzchni – pluskwy mogą przemieszczać się do innych pomieszczeń. Odpluskwianie musi być poprzedzone dokładną inspekcją całego obiektu w celu zlokalizowania wszystkich gniazd insektów. Cena dezynsekcji będzie inna dla mniejszych i większych powierzchni.
  • Ilość przeprowadzonych zabiegów – standardowo zalecamy przeprowadzenie minimum dwóch zabiegów w kilkudniowych odstępach czasu – w zależności od stosowanej metody.

Jeśli masz problem z pluskwami na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (Bydgoszcz, Toruń ale także mniejsze miejscowości) skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę.

Zadzwoń i dowiedz się więcej 795 904 723