Dezynfekcja

Dezynfekcja Bydgoszcz i okolice

Dezynfekcja w języku polskim oznacza dokładnie odkażanie. Jej celem jest zredukowanie liczby niebezpiecznych dla zdrowia i życia drobnoustrojów (w tym wirusów, bakterii i grzybów) oraz ich form przetrwalnikowych. Dezynsekcja nie oznacza jednak całkowitej likwidacji mikroorganizmów (usuwa formy wegetatywne, ale niektóre przetrwalniki można zniszczyć jedynie w procesie sterylizacji). Jednak nie jest to konieczne – dezynfekowana powierzchnia nie musi być jałowa, ważne, żeby pozostawała bezpieczna dla zdrowia.

Zadzwoń i dowiedz się więcej 795 904 723

Dezynfekcji powinny zostać poddane pomieszczenia, w których doszło do skażenia drobnoustrojami, szczególnie jeśli są użytkowane przez dużą ilość ludzi – w takim przypadku prawdopodobieństwo szybkiego rozprzestrzeniania się patogenów jest zdecydowanie większe. Dezynfekcję zaleca się przeprowadzić również w miejscach zgonu (z przyczyn naturalnych, ale też w wyniku zakaźnej choroby, zabójstwa, samobójstwa, wypadku). Do dzisiaj zdarza się, że to osoby z najbliższego otoczenia zmarłego zajmują się przywróceniem porządku po jego śmierci, jednak przestrzegamy, że taka praktyka jest bardzo niebezpieczna. Organizm człowieka po zgonie jest idealnym środowiskiem dla rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów, które są bezpośrednim zagrożeniem dla przebywających w pobliżu ludzi. W takiej sytuacji dezynfekcja powinna zostać przeprowadzona wieloetapowo, a często także przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

W zależności od warunków, jakie panują w odkażanym pomieszczeniu stosuje się różne metody dezynfekcji:

– metody chemiczne, które polegają wykorzystaniu środków dezynfekujących (na bazie alkoholi lub chloru) w postaci oprysku lub mgły/ gazu (tzw. zamgławianie);

– ozonowanie, kiedy substancją dezynfekującą jest ozon – środek, który świetnie usuwa większość bakterii, wirusów i pleśń. Dodatkowo pozwala uwolnić pomieszczenie od przykrego zapachu związanego.

Jesteśmy firmą, która od lat specjalizuje się w dezynfekcji i mamy ogromne doświadczenie w odkażaniu nie tylko pomieszczeń mieszkalnych, ale także hal produkcyjnych, magazynów, szpitali, środków publicznego transportu itd. Prowadzimy działalność na terenie całego województwa kujawsko – pomorskiego (nie tylko Bydgoszcz i Toruń, ale również okoliczne miejscowości). Naszym klientom oferujemy przede wszystkim bezpieczeństwo (stosujemy wyłącznie atestowane środki), kompleksowe działanie i wsparcie w trudnych chwilach.

Zadzwoń i dowiedz się więcej 795 904 723